Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia
Bratislava Live | Rescue Online | Sereď Online | Reportér 24


Dnes je 9. 11. 2019, meniny oslavuje: , zajtra
RSS Export článkov
Top panel
Expedicia  Za polárny kruh 2016
Označenie inzercie
Expedicia Cernobyl 2016
Označenie inzercie
RubrikyRubriky
ATELIER MAJKO
Označenie inzercie
Vysivanie na textil
Označenie inzercie
Sherlock Holmes
Označenie inzercie
INFOSLOBODA Transparentnosť v samospráve
Označenie inzercie
Karol Voltemar  - cesta okolo sveta na bicykli
Označenie inzercie
Bratislava na fotografiách
Označenie inzercie
Videá

Ako rozmýšľate vy a ako oni?

Miloš MajkoDátum27. 09. 2012 10:25:47TémaEkonomika

Nedávno mi do e-mailu  zablúdili zaujímavé charakteriatiky, ktoré predsa len majú niečo do seba...

 

"Priemerní ľudia veria, že potrebujú peniaze, aby sa mohli obohatiť. Bohatí ľudia použijú peniaze iných ľudí."

"Priemerní ľudia sa domnievajú, že trhy sú poháňané logikou a stratégiami. Bohatí ľudia vedia, že sú poháňané emóciami a chamtivosťou."

"Priemerní ľudia si myslia, že cesta k bohatstvu je dláždená formálnym vzdelaním. Bohatí ľudia veria v nadobudnutie špecifických znalostí."

"Priemerní ľudia učia svoje deti, ako prežiť. Bohatí ľudia učia svoje deti, ako zbohatnúť."

"Priemerní ľudia si myslia, že bohatí ľudia sú snobi. Bohatí ľudia sa jednoducho chcú obklopiť podobne zmýšľajúcimi ľuďmi."

"Priemerní ľudia sa zameriavajú na úspory. Bohatí ľudia sa zameriavajú na zisk."

"Priemerní ľudia nikdy nespájajú peniaze so zdravím. Bohatí ľudia vedia, že im peniaze môžu zachrániť život."

"Priemerní ľudia veria, že si musia vybrať medzi tým, či chcú mať veľkú rodinu a tým, či chcú byť bohatí. Bohatí ľudia vedia, že môžu mať všetko."

"Priemerní ľudia hrajú na istotu s peniazmi. Bohatí ľudia vedia, kedy je čas na riskovanie."

"Priemerní ľudia sa nechajú vystresovať peniazmi. Bohatí ľudia nachádzajú pokoj v bohatstve."


Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
registrovaní nickom
›VŠETCI‹
jojo | 26-10-2012 16:58:09
to je na slovensku normal robia s ludmi ako zo svinami
Makoty | 26-10-2012 16:55:49
Zabudli ste ešte dodať,čo bolo pod týmto článkom :

Prepúšťanie a nový Zákonník práce

Právna norma predložená ministrom práce, sociálnych vecí a rodiny Jánom Richterom (Smer-SD) od začiatku budúceho roka obnovuje súbeh výpovednej lehoty a odstupného pri prepustení zamestnanca s pracovným pomerom dlhším ako dva roky. Výška odstupného má pritom závisieť od počtu odpracovaných rokov.

Na tieto a iné zmeny sa mnohé firmy pripravujú už teraz a prepúšťajú svojich zamestnancov ešte pred platnosťou zmien v pracovnom kódexe. Otvorene sa k tomu začiatkom októbra priznala napríklad spoločnosť Elkop z Dolného Kubína, ktorej konateľ sa vyjadril pre HN, že "pri prepúšťaní nám to zásadne zvýši náklady, ktoré by sme v tomto smere museli od januára vynaložiť". Firma tak do konca roka plánuje prepustiť približne 30 zamestnancov.

Predseda poslaneckého klubu SDKÚ-DS Ľudovít Kaník na pondelňajšej tlačovej konferencii uviedol, že následkom opatrení, ktoré súčasná vláda zakotvila do pripravovanej novely Zákonníka práce, už zaniklo 6 tisíc pracovných miest a v budúcnosti očakáva, že pre novelu ešte o prácu príde až 100 tisíc ľudí.

Zmeny v legislatíve sa nepáčia ani zahraničným podnikateľom. "Firmy budú s investíciami skôr opatrné, kapacita je už teraz, čo sa týka výroby a ľudí, dosť vysoká. Očakávania nie sú práve dobré," konštatoval prezident Slovensko-Rakúskej obchodnej komory Josef Altenburger. "Ak sa zhorší flexibilita pracovného trhu, tak, samozrejme, firmy budú musieť prepúšťať," reagoval Altenburger na nové nastavenie zákonníka.

VIVAT FICOVE ISTOTY !!!

http://www.topky.sk/cl/10/1328523/Takto-si-obchodny-retazec-vazi-dlhorocnych-zamestnancov--Bez-mihnutia-oka-na-dlazbe-
a je to len o peniazoch?aj za takúto cenu? | 26-10-2012 15:56:46
24.10.2012 11:25

BRATISLAVA/TRNAVA - "Rada by som sa s Vami podelila o môj, ako aj zážitok všetkých, ktorých vyhodili na dohodu z práce, hoci sa s nikým nedohodli," týmito slovami začína e-mail, ktorý k nám prišiel nedávno do redakcie. Sklamaná a rozhorčená čitateľka v ňom popísala praktiky prepúšťania v trnavskom Tescu, ktoré označila za "špinavú politiku". Stanovisko obchodného reťazca však jej vyjadrenia popiera.


Čitateľka mala v Tescu odrobených takmer sedem rokov, keď ju začiatkom októbra zavolali do kancelárie ľudských zdrojov, kde sa jej začali pýtať na zdravie. Pri tejto otázke spozornela a jej predpoklad, že s ňou chcú ukončiť pracovný pomer, sa ukázal ako správny. Dôvodom malo podľa nej byť to, že v predvianočnom čase potrebujú výkonných zamestnancov.

Keď sa bránila slovami, že pracuje rovnako dobre ako všetci ostatní, mala sa jej manažérka, pod ktorú patrila, vyhrážať, že ak nepodpíše, "dáme také paragrafy do výpovede, že Vás nikde nezamestnajú". Údajne sa jej nechcelo vykladať tovar a bola neustále práceneschopná, čo čitateľka popiera s tým, že aj pri "povinnom liečení použila dovolenku".

"Spravila zo mňa takú špinu, že ma úplne psychicky zlomila a bola by som im podpísala aj šibenicu. A takto sa to dialo s každým. Všetci boli neschopní alebo priveľmi maródovali, až na jednu, s ktorou boli síce veľmi spokojní, ale nakoľko si v Tescu zničila platničky pri vykladaní ťažkých dební v zelenine, tak ju tam už nepotrebujú. Pracovala tam sedem rokov," popísala čitateľka svoj pohľad na udalosti a dodala, že keď žena chcela zavolať právnikovi, stala sa terčom vyhrážok a pod nátlakom papier podpísala.

V tej chvíli však malo prísť ďalšie prekvapenie. "Hneď po podpise jej manažérka ľudských zdrojov dala zmluvu na brigádu, že vraj na vlastnú zodpovednosť už v tej zelenine može brigádovať, a to isté povedali aj mne. Takto nás vyhodili asi 13 ľudí, možno aj viac, neviem o všetkých," uviedla žena, ktorá musela po tomto zážitku vyhľadať lekára. Nebola vraj však jediná. Iná bývalá zamestnankyňa sa mala dokonca psychicky zrútiť.

S informáciami od čitateľky sme oslovili aj spomínaný obchodný reťazec, z ktorého nám zaslali stručnú odpoveď. „Pracovné pomery boli ukončené dohodou v zmysle platnej legislatívy. Ukončenie pracovného pomeru dohodou je založené na dobrovoľnosti a je vždy dohodu oboch zúčastnených strán,“ uviedla Zuzana Lošáková, manažérka komunikácie Tesco Stores SR.

UPOZORNENIE: Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.

Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.

Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy. Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

Pridať komentár
Bottom panel

© bratislavalive všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na bratislavalive.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Webdesign