Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia
Bratislava Live | Rescue Online | Sereď Online | Reportér 24


Dnes je 8. 11. 2019, meniny oslavuje: , zajtra
RSS Export článkov
Top panel
Expedicia  Za polárny kruh 2016
Označenie inzercie
Expedicia Cernobyl 2016
Označenie inzercie
RubrikyRubriky
ATELIER MAJKO
Označenie inzercie
Vysivanie na textil
Označenie inzercie
Sherlock Holmes
Označenie inzercie
INFOSLOBODA Transparentnosť v samospráve
Označenie inzercie
Karol Voltemar  - cesta okolo sveta na bicykli
Označenie inzercie
Bratislava na fotografiách
Označenie inzercie
Videá

„Pane, želáte si minerálku sýtenú, alebo nesýtenú“.

817

Pred  niekoľkými dňami sa z Bratislavy vybralo niekoľko žurnalistov na medzinárodnú tlačovú konferenciu do Viedne. Keďže mali ešte niekoľko desiatok minút voľného času a vonku bolo chladno, rozhodli sa niekam schovať do tepla. Kolega navrhol kaviareň na rohu ulice, nuž vošli sme do kaviarne usadli sa, netušiac, ako sa volala kaviareň. O chvíľu im došlo, že sa nachádzali v najdrahšej viedenskej kaviarni Cafe Landtmann. V dôstojnom a honosnom priestore sa cítili trochu stratení. Keďže som nepoznal tunajšie kaviarenské zvyklosti začal som ihneď pozorovať zvyklosti prítomných návštevníkov a hlavne správanie sa personálu. Objednali sme si pravé viedenské kávy, čašníci počas obsluhy boli milí,  usmievaví a ochotní. Skrátka boli to mladí ľudia, profesionáli naučení starou viedenskou hotelovou školou. Po výbornej kávičke nasledoval obed a my sme si vyberali z bohatej ponuky ( cca 20 druhov ) tri druhy jedál, každý si naložil na tanier iné jedlo, aby sme mohli  na záver tajne zhodnotiť kvalitu. Ja som si vybral bravčovú panenku so zemiakmi, zeleninou a šalátovou oblohou a zároveň som sa snažil mojou slabou znalosťou nemčiny objednať si u prítomného čašníka fľašku minerálky, ale moja  snaha povedať požiadavku v nemeckom jazyku vyšla navnivoč, pretože mladý čašník sa usmial a čistou slovenčinou sa opýtal „Pane, želáte si minerálku sýtenú, alebo nesýtenú“. Nuž na niekoľko sekúnd som onemel. Obsluhujúci čašník nám povedal, že býva v Bratislave a pracuje vo Viedni. Opýtal som sa ako sa mu podarilo zamestnať sa v najexkluzívnejšej kaviarni vo Viedni. Odpovedal „ Od 7 rokov som navštevoval ZŠ v obci Kittsee, strednú odbornú vo Viedni. Po ukončení školy som sa zúčastnil prísneho konkurzu a splnil som náročné kritéria firmy, tak mi ponúkli trvalé zamestnanie v kaviarni“.  Po obede sme spoločne vyhodnotili kvalitu vybraných jedál.  Nuž okrem výborných chutí a  kvalite jedál nenašli sme nič s čím by sme boli nespokojní. To isté sme mohli konštatovať o výborných zákuskoch, ktorých sme sa nevedeli nabažiť. V duchu som si povedal, že do Cafe Landtmann sa iste vrátim aj napriek tomu, že ceny sú vyššie, ako v iných reštauračných zariadeniach. Pri odchode z kaviarni ma napadla myšlienka napísať viac informácii o histórii kaviarni Cafe Landtmann vo Viedni.                                                                                  


Fotogaléria k článku:

817
Autor: Miroslav Košírer
817
Autor: Miroslav Košírer
817
Autor: Miroslav Košírer

Zobraziť všetky fotografie
817
Autor: Miroslav Košírer
817
Autor: Miroslav Košírer
817
Autor: Miroslav Košírer


Skryť všetky fotografie

Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
registrovaní nickom
›VŠETCI‹

UPOZORNENIE: Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.

Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.

Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy. Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

Pridať komentár
Bottom panel

© bratislavalive všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na bratislavalive.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Webdesign