Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia
Bratislava Live | Rescue Online | Sereď Online | Reportér 24


Dnes je 9. 11. 2019, meniny oslavuje: , zajtra
RSS Export článkov
Top panel
Expedicia  Za polárny kruh 2016
Označenie inzercie
Expedicia Cernobyl 2016
Označenie inzercie
RubrikyRubriky
ATELIER MAJKO
Označenie inzercie
Vysivanie na textil
Označenie inzercie
Sherlock Holmes
Označenie inzercie
INFOSLOBODA Transparentnosť v samospráve
Označenie inzercie
Karol Voltemar  - cesta okolo sveta na bicykli
Označenie inzercie
Bratislava na fotografiách
Označenie inzercie
Videá

" naše sľuby ohľadom šetrenia už neplatia" - miliardy našich vnukov sú pravdepodobne definitívne v prde..

Miloš MajkoDátum10. 05. 2012 10:04:37TémaEkonomika
200

Inak ako neskutočnou manipuláciou neviem  nazvať šírenie informácií o dopadoch na ekonomiku  Eurozóny prípadné vystúpenia  Grécka z menovej únie a návrat k  Drachme. Ešte pred niekoľkými mesiacmi "odborníci" tvrdili, že by sa zóna automaticky rozpadla, ekonomika sveta by sa div nezrútila a preto do  Grécka treba tlačiť miliardy  Eur.  Tých, ktorí tvrdili že  Grécko nie je zachrániteľné, že nie je jasné koľko miliárd by potrebovalo a či bude schopné šetriť ako je nevyhnutné - my sme  vždy tvrdili že je to nereálne  (napr:   Miloš Majko24. 04. 2010 22:04:35Ekonomika |    som v článku    Grécko požiadalo o finančnú pomoc 45 miliárd Euro. Čo ďalej?  mimo iné napísal:   "Určite padne aj upozornenie - nejde o dar, ale pôžičku s výhodným úrokom. Ešte máme v živej pamäti, čo spôsobí požičiavanie vopred nesolventným dlžníkom. Je to na pováženie. I toto je situácia, v ktorej asi nie je cesta dobrá a zlá. Je iba zlá a ešte horšia. I chirurg sa však v jednej chvíli musí odhodlať urobiť i keď bolestivý, no radikálny rez. Amputáciou odumierajúcej nohy možno zachráni život pacientovi." takmer všetci lynčovali.

Daňoví poplatníci veľkej Európskej únie do zadĺženej, plytvajúcej, sociálny systém zneužívajúcej a  základné princípy ekonomiky znásilňujúcej krajiny naliali miliardy Eur, (Korún, Mariek)  našich detí a vnukov. A kde sme teraz? Populistický ľavicový panáčik, ktorému nasratí Gréci dali hlasy pred mikrofónmi svetových médií vyhlásil -  " naše sľuby ohľadom šetrenia už neplatia." Medzinárodné záväzky krajiny - dlžníka - voči veriteľom (nám všetkým občanom) - neplatia !  

A to sa sťažujeme, že podvádzajú podnikaví podvodníci, že kradnú feťáci a asociáli, že tunelujú politici. V akej dobe to žijeme? Krajina si ústami svojho politika dovolí  aj môjmu  synovi odkázať, že prežrané peniaze nejakého lenivého gréckeho voliča, ktorý možno dvadsať rokov bral výplatu aj z troch štátnych zamestnaní a dôchodok na možno pätnásť rokov mŕtvu matku  alebo babku, zaplatí minimálne v zdieračských daniach on. Nepochopiteľné, arogantné a neprijateľné ! 

Pýtam sa verejne - to môžu nás občanov takto okrádať iba politici, alebo snáď môžem svojej banke oznámiť aj ja, že moje záväzky voči nej týkajúce sa plnenia si zmluvných povinností vo vzťahu k hypotekárnemu úveru  už neplatia?

Takže teda dokedy? Nuž dovtedy, pokým sa necháme politikmi tlačiť do situácie, v ktorej bojujeme o vlastné prežitie a neostáva nám čas starať sa o to, kto a do akých sra*iek tlačí aj našu krajinu a aj naše deti. Dovtedy, pokým dovolíme takým krikľúňom systematicky likvidovať našu budúcnosť.

Je to na nás...

- - -

Celý článok z roku  2010, v ktorom sme tento súčasný stav predpokladali:

http://www.seredonline.sk/clanky/grecko-poziadalo-o-financnu-pomoc-45-miliard-euro-co-dalej/

... a následne ďalšie články v rubrike    EKONOMIKA, prípadne na  SOL pod heslom   Grécko.


Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
registrovaní nickom
›VŠETCI‹

UPOZORNENIE: Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.

Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.

Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy. Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

Pridať komentár
Bottom panel

© bratislavalive všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na bratislavalive.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Webdesign